Литургијско сабрање у Ђурђевим Ступовима

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је на пету недјељу по Духовима, у недјељу 5. јула 2015. године, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Ђурђеви Струпови.

Литургијско сабрање у Ђурђевим Ступовима

Преосвећеном Владици је саслуживао Високопреподобни архимандрит Методије, игуман манастира Хиландара, те свештенство и свештеномонаштво Епархија будимљанско-никшићке и нишке.

Литургијско сабрање у Ђурђевим Ступовима

Бројним вјерницима, сабраним под сводовима катедралног манастира Ђурђевих Ступова, бесједио је Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије, који је срдачном добродошлицом поздравио игумана Царске лавре манастира Хиландара на Светој гори атонској – архимандрита Методија.

Литургијско сабрање у Ђурђевим Ступовима

На указаној љубави и заједничким молитвама, узнесеним Господу и Пресветој Богородици, заблагодарио је Високопреподобни архимандрит Методије.

Литургијско сабрање у Ђурђевим Ступовима

Током Литургије освештан је и преломљен славски колач у спомен и славу Преподобне Анастасије српске, чиме је свој имендан прославила монахиња Анастасија, а крсну славу хор Преподобне Анастасије српске из Берана.