Епископ Јоаникије обавио чин крштења у цркви Светих Петра и Павла у Сјеници

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки и администратор Епархије милешевске Г. Јоаникије обавио је на празник Иконе Пресвете Богородице Тројеручице, у суботу 25. јула 2015, крштење у цркви Светих апостола Петра и Павла у Сјеници, у Епархији милешевској.

Свету Тајну Крштења, руком Преосвећеног Владике Г. Јоаникија, примио је малени Василије Михајиловић, син свештеника Мирослава Михајиловића, пароха плужинског, а радосном догађају, осим родитеља, присуствовали су и стричеви новокрштеног Василија,протојереј-ставрофор Душан Михајиловић, старјешина сјеничке цркве Светих Петра и Павла и протојереј Војка Михајиловић, свештенослужитељ Епархије жичке.

Епископ Јоаникије обавио чин крштења у цркви Светих Петра и Павла у Сјеници

„Велика је радост на небу и на земљи и када Господ шаље нови живот, новог човјека у свијет, када се рађа, а посебно је велика радост када се рађа водом и Духом, када постаје члан Цркве кроз Свето Крштење и када прима Духа Светог младенац новокрштени, дарове Божје, када прима пуноћу вјере у име Оца и Сина и Светог Духа, када бива ознамењен печатом дара Духа Светоги када се присаједињује Цркви Божјој као нови члан у заједницу свих светих“.

Епископ Јоаникије обавио чин крштења у цркви Светих Петра и Павла у Сјеници

„Ево, данас, младенац Василије, који има дивно, царско име на овај дивни, свијетли дан примио је свјетлост са неба, она је обасјала његову душу и његово срце, сво његово биће. Нека га она Божја свјетлост и Божја милост укријепи, Божја истина да узраста тијелом и духом, да постане добар човјек, добар хришћанин, нека донесе радост својим родитељима и понос Цркви Божјој. Свима да буде на радост, на здравље и на спасење. Породици нека буде срећно кумство, благословено, похвално и дуговјечно и на многаја љета“, рекао је,честитајући крштење, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки и администратор Епархије милешевске Г. Јоаникије.

Епископ Јоаникије обавио чин крштења у цркви Светих Петра и Павла у Сјеници

Василије је прво дијете у породици јереја Мирослава Михајиловића. Крштен је управо у његовом родном крају , у цркви у којој су се крштавали и вјенчавали кроз вријеме, па је то и био разлог да овај свети и свечани чин уприличе у овом мјесту.