На празник Светих мученика Романових

Празник Светих царских мученика Романових прослављен је молитвеним сабрањем у катедралном манастиру Епархије будимљанско-никшићке, Ђурђевим Ступовима.

На празник Светих мученика Романових

Свету Архијерејску Литургију на празник Светог мученика цара Николаја Романова, царице Александре и дјеце им Марије, Олге, Татјане, Анастасије и царевића Алексеја, који су звјерски убијени од безбожника у ноћи између 16. и 17. јула 1918. у Јекатеринбургу, служио је Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије.

На празник Светих мученика Романових

Саслуживали су јерођакони Агапит Драгојевић и Андроник Ракочевић, сабраћа манастира Ђурђеви Ступови.

Године 2000. Романови су канонозовани од стране Руске православне цркве. У Ганиној јами је подигнут манастир у част Светих Мученика, а у њему је седам цркава, колико је и страдалих чланова царске породице.

На празник Светих мученика Романових

Након светог богослужења, у којем су бројни вјерници приступили Светој Тајни причешћа, одслужен је парастос генералу Драгољубу Дражи Михаиловићу, команданту Југословенске краљевске војске у отаџбини.

Генерал Драгољуб Михаиловић је убијен 17. јула 1946, послије монтираног процеса владајуће Комунистичке партије Југославије. Ни 64 године након његове мученичке смрти не зна се гдје му је гроб.