Молебан за благословену Нову годину у Ђурђевим Ступовима

Свештенство архијерејског намјесништва беранског и монаштво манастира Ђурђеви Ступови, служили су, у поноћ 13/14. јануар, молебан за успјешну и благословену Нову 2019 годину.

Молебан за благословену Нову годину у Ђурђевим Ступовима

Вјерницима сабраним на молебану обратио се протојереј-ставрофор Драган Ристић, архијерејски намјесник берански, са жељом да буде срећно и благословено  Ново 2019. љето доброте Господње.

„Да буде више љубави, више разумијевања, више братске слоге, да Господ излије благослов свој на вас, на ваше домове, да ова дјеца буду добри ђаци, да, како смо читали у светим молитвама, буде пуно здравља, весеља, свега што нам је потребно за тијело и душу. Да се, још више, потрудимо и радимо на спасењу своје душе“.

„Да се чешће окупљате у овом и осталим светим храмовима, да се са својим свештеницима договарате о свему што је потребно да би ишли правим путем Божјим, да буде више исповјести и оних који посте. Да Господ свима подари свој благослов. Да се млади жене и удају, да стварају породице, да, на тај начин, испуњавамо закон Божји, ону прву заповјест коју је човјек добио од Господа, када је рекао: Рађајте се, и множите се, и напуните земљу. Нека је срећна и благословена Нова година, свима благослов Божји“, поручио је свештеник Ристић.