Литургија у Мајсторовини

У цркви Свете Тројице у Мајсторовини на празник Светог Василија Литургију је служио јереј Зоран Бубања у саслуживање настојатеља манастира Златеш у Павином Пољу Николаја и настојатеља Мајсторовине јеромонаха Андроникa.

Литургија у Мајсторовини

У слову поуке послије Литургије о. Николај је честитао вјерницима црквену Нову годину.

Литургија у Мајсторовини

“Нека Господ Бог благослови нову годину, да духовно будемо јачи и бољи. Ево данас празнујемо и Обрезање Господа и Бога и Спаса Исуса Христа. Видимо да је он као савршени Бог ипак испунио Мојсијев закон, који су најављивали његови Пророци и Праоци. Он је до последњега све то испунио и испоштовао, а његовим обрезањем се одваја Стари од Новог завјета. Ми са Господом, Његовим животом, Васкрсењем и Вазнесењем добијамо Нови завјет – нови савез између човјека и Бога.

Литургија у Мајсторовини

"Тај нови завјет се заснива на оне двије Божије заповијести које нам је Господ оставио - да љубимо Њега свим срцем својим и да љубимо једни друге као саме себе. Он нам је то оставио зато што је Бог љубав и зато што ће нам по тој и толикој љубави на крају и судити – колико смо љубави имали према родитељима, колико према ближњима, браћи и сестрама. Таквом љубављу и таквим животом је живио и свети Василије Велики – велики Чудотворац и светилник Цркве Божије. Он је тако живио, таквом се љубављу водио и добио светост."

Литургија у Мајсторовини

"Нека би вас Господ благословио, Свети Василије чувао и нека би вам Господ подарио свеколика добра неба и земље. Да благослов Божји и ове свете обитељи увијек буде са вама и да сте Богом благословени“ бесједио је о. Николај.