Вече духовне поезије у славу и част Светог Арсенија

У оквиру духовних свечаности које се одржавају поводом празника рођења Пресвете Богородице и доласка Моштију Светог Арсенија у Манастир Косијерево, Епархија будимљанско-никшићка и Књижевно друштво ,,Његош" организују вече духовне поезије посвећено Светом Арсенију у сриједу, 26. септембра у Црквено-народном дому у Никшићу.

Дочек Моштију Светог Арсенија испред Саборне цркве у Никшићу биће уприличен истог дана, 26. септембра у 16 часова, празнично бденије почиње у 17, док ће вече духовне поезије почети у 20 часова.

Своје стихове у част и славу Светог Арсенија говориће пјесници: Његово високопреосвештенство митрополит Амфилохије, Бећир Вуковић, Трипко Драганић, Будимир Дубак, Новица Ђурић, Вишња Косовић, Илија Лакушић, Милутин Мићовић и Радомир Уљаревић. Музички дио програма употпуниће Црквени хор Свети Новомученик Станко из Никшића, а водитељ програма биће пјесникиња Милица Бакрач.

Књижевно друштво ,,Његош“

Вече духовне поезије у славу и част Светог Арсенија