Литургијско сабрање у Високим Дечанима

У 20. недјељу по Духовима, на празник Преподобног Илариона, Светог Илариона Меглинског и Светог Висариона Исповједника, 3. новембра 2019, саборно и молитвено је било у манастиру Високи Дечани.

Литургијско сабрање у Високим Дечанима

Литургију, крај моштију Светог краља Стефана Дечанског, служио је јеромонах Сава (Вукајловић), сабрат манастира Ђурђеви Ступови уз саслужење дечанског братства и других гостијућих свештенослужитеља.

Литургији је присуствовало бројно монаштво и вјерни народ, приспио у манастир Високи Дечани из Србије, Црне Горе и других крајева.
Архимандрит Сава (Јањић), игуман манастира Високи Дечани, пожелио је добродошлицу гостима данашњег евхаристијског сабрања. Он је оцу Сави из манастира Ђурђеви Ступови и свештенству захвалио на љубави са којом долазе у ову светињу и братским везама, које се одржавају и сваким даном све више учвршћују.