За обнову цркве Светог Василија Острошког у Мартиновићима

Поводом обнове цркве Светог Василија Острошког у Мартиновићима код Гусиња, у суботу 10. новембра 2018, одржано је прво донаторско вече.

За обнову цркве Светог Василија Острошког у Мартиновићима

Донаторско вече је организовано у Светосавском дому у Брезојевици, а догађај је уљепшао подмладак  Гусларског друштва „Војвода Мина Радовић“ из Подгорице. У програму, који је водио Миљан Живковић, учествовали су гуслари: Огњен Мићевић, Лука Јанковић, Милан Марковић, Ранко Бојић, Крсто Анђелић, Максим Војводић, који је, касније, свирао и на двојницама. Они су, потом, као пјевачко друштво „Пече“ извели неколико изворних народних пјесама овог краја. У име домаћина, Анђела Прашчевић је отпјевала нашу познату пјесму „Црвен цвете“, посвећену косовским јунацима.

Надлежни парох, јереј Бојан Радуновић је захвалио свима који су учествовали и подржали ово донаторско вече са жељом да крст са цркве Светог Василија Острошког у Мартиновићима, опет, сија док је свијета и вијека. Изразио је задовољство одзивом вјерног народа у овој донаторској вечери, а посебно заинтересованошћу за обнову храма у Мартиновићима за шта су, сходно могућностима, свој прилог дали од срца.