Икона Пресвете Богородице Побједитељне на Жабљаку

У сриједу 24. јула 2019, у послеподневним часовима, у храм Преображења Господњег на Жабљаку, стигла је икона Пресвете Богородице Побједитељне из Руске Православне Цркве, која, ових дана, са благословима Митрополита црногорско-приморског Г. Амфилохија и Епископа будимљанско-никшићког Г. Јоаникија,  обилази храмове и манастире у Црној Гори.

Икона Пресвете Богородице Побједитељне на Жабљаку

Икону, која је дошла из Саборног храма Христовог Васкрсења у Подгорици, дочекао је надлежни парох, протојереј Миливоје Јововић и сабрани вјерни народ.

По уношењу у жабљачки Храм, одслужена је вечерња служба.

О Чудотворној икони Пресвете Богородице Побједитељне, сабраном народу бесједио је свештеник Јововић.

Потом су вјерници приступили поклоњењу и цјеливању Иконе.

Икона је из жабљачког храма Преображења  Господњег испраћена за Беране, гдје ће, у манастиру Ђурђеви Ступови, бити на празник Иконе Пресвете Богородице Тројеручице, у четвртак 25. јула.