У манастиру Ђурђеви Ступови служена Света Тајна Јелеосвећења

У четврту Недјељу по Педесетници, на празник Светих бесребреника Козме и Дамјана, 14. јула 2019, у манастиру Ђурђеви Ступови служена је Света Тајна Јелеосвећења за укрепљење и исцјељење тјелесних и душевних болести.

У манастиру Ђурђеви Ступови служена Света Тајна Јелеосвећења

Чинодејствовао је протојереј-ставрофор Драган Ристић, архијерејски намјесник берански уз саслужење: јереја Милоша Цицмила и Стефана Миловановића, јеромонаха Филотеја (Марковића) и Пајсија (Ђерковића) и јерођакона Гаврила (Раичевића).

Овом чину присуствовао је велики број вјерника. Бесједио је о. Драган, који је казао да је потребно да се ми хришћани кроз молитву, пост и исповјест чистимо од сагрешења:

„Ова Света Тајна, коју је Црква устројила, је једна од седам Светих тајни кроз коју благодат Духа Светог, кроз ове молитве и освећење јелеја са којим се помазујемо седам пута, силази на болесне и, на чудесан начин, благодаћу Божјом, они који су болесни, а приступају са јаком вјером, буду исцијељени“, поручио је свештеник Ристић.