Хуманитарна акција „Дјеца за дјецу“ обрадовала малишане у Епархији будимљанско-никшићкој

У свјетлости најрадоснијег хришћанског празника - Рођења Богомладенца Христа и свијетлих јануарских дана, које круниса празник најљепшег српског дјетета Светог Саве, малишани у Епархији будимљанско-никшићкој су, и ове године, обрадовани љубављу и пажњом наше браће и сестара из Црквене општине и Парохије у Келну.

Подстакнути апелима и пастирским трудом протојереја-ставрофора Неђа Јањића, архијерејског намјесника за Сјеверну Рајну и Вестфалију и протонамјесника Младена Јањића, старјешине храма Воздвижења Часног Крста у Келну, парохијани Црквене општине и Келнске парохије, спровели још једну, више него успјешну, хуманитарну акцију под називом „Дјеца за дјецу“.

Ова акција, трећу годину за редом, организује се са циљем да породице и појединци, својим прилозима и милосрђем, покажу осјећај за дјецу у отаџбини, тачније у Епархији будимљанско-никшићкој, превенствено, за дјецу без родитеља, која живе у тешким материјалним условима и која су болесна, али и за породице са више дјеце.

На радост парохијана и њихових духовних пастира, свештеника Неђа и Младена Јањића, у акцији је учествовао велики број чланова црквене заједнице наше Цркве у Келну, те њихови бројни пријатељи других религија и народа.

Комби са поклонима, 175 пакетића који садрже: школски прибор, дуготрајне слаткише, играчке, обућу и гардеробу, стигао је, ових дана у Беране и, већ, је почела њихова расподјела.

Уложени труд свештеника и њихових парохијана у Црквеној општини у Келну, надокнађен је радошћу и осмјесима дјеце, приликом уручивања поклона.

Неизмјерно хвала нашој браћи и сестрама, јер ово њихово дјело доказује да смо једно и заједно у Господу на шта нас, кроз вјекове, учи Свети Отац наш Сава, којем, ових дана, „где год има српско дете“, појемо:  „Да живимо сви у слози, Свети Саво, ти помози!"