Литургија у манастиру Шудикова и годишњи помен Видосави Мићовић

На празник Преподобног Патапија, у четвртак 21. децембра 2017, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је Свету Литургију у манастиру Шудикова.

Литургија у манастиру Шудикова и годишњи помен Видосави Мићовићу

Саслуживао је јерођакон Пајсије Ђерковић, сабрат манастира Ђурђеви Ступови.

Послије свете службе Божје одслужен је помен Видосави Мићовић, мајци Преосвећеног Епископа Г. Јоаникија, чији земни остаци почивају у манастирској порти.

Литургија у манастиру Шудикова и годишњи помен Видосави Мићовићу

Мајка Видосава је рођена на Шљемену, у старој Херцеговини. 1943. године удала се за Сава Мићовића у Велимље и са њим изродила шесторо дјеце. Упућивала их је да у свом животу буду честити, прави људи, као што су били њени, и преци у дому у који је дошла. Иако је сама научила да чита и пише, скоро под старе дане, своју дјецу је бодрила на учење и љубав према књизи. Упокојила се 2005. године као искушеница, у манастиру Шудикова код Берана.