Хор Преподобне мати Ангелине из Никшића прославио славу у манастиру Крушедолу

На празник Преподобне Ангелине српске, у недјељу 12. августа 2018, Њихова Преосвештенства Епископ средње-западно амерички и новограчанички Г. Лонгин и Епископ сремски Г. Василије служили су Свету Архијерејску Литургију у манастиру Крушедол на Фрушкој Гори, уз саслужење великог броја свештенства из неколико Епархија наше Цркве.

Хор Преподобне мати Ангелине из Никшића прославио славу у манастиру Крушедолу

Литургију су појањем пратили чланови хора Преподобне мати Ангелине из Никшића.

У својој архипастирској бесједи Епископ сремски Василије је изразио, посебно, радост због доласка хора из Никшића, који носи име Преподобне мати Ангелине.

Овом приликом Епископ Василије је професорицу Ану Бојић, диригента хора одликовао орденом Преподобне мати Ангелине и упутио братске поздраве Епископу будимљанско-никшићком Јоаникију, часном монаштову, многобројном свештенству и благочестивом народу Богом спасаване Епархије  будимљанско-никшићке.