Румунска епархија одала почаст мајци која је родила 19-ро деце

Једна жена је у румунској Православној архиепископији Сучава и Радауци прошлог месеца добила признање за херојско дело што је родило и подигла 19 деце.

Румунска епархија одала почаст мајци која је родила 19-ро деце

Анета Артемија је одликована епархијским орденом светог Јована Новог Сучавског, који јој је доделио срхиепископ Калиник. Доделу су иницирали верници при храму светих Константина и Јелене у Ђурђештију, у Сучави, где је Анетин муж појац, јавља новинска агенција Базилика.

Одавање почасти мајци са 19 деце приређено је поводом Месеца живота, који се обележава сваке године у марту у Румунији и Молдавији, а када се у парохијским заједницама одржавају посебне радионице за мајке.

Наш блог је ове недеље обавестио да су  хиљаде људи учествовали у Маршу за живот у Букурешту.

Са енглеског приредио

протођакон Радомир Ракић,

сарадник информативно-катихетског портала "Ризница"

Извор: Оrthochristian.com