Велики петак у Страшевини

У цркви Зачећа Св. Јована у Страшевини на Велики Петак увече било је посебно свечано и радосно.

Велики петак у Страшевини

У присуству више стотина вјерника и њихово активно учешће, одслужена је вечерња служба са изношењем Плаштаницом, и у наставку јутарњом службом и Опијелом Христовим. Да би се Богослужење привршило трикратним опходом око цркве са Плаштаницом, цјеливањем изображеног Тијела Његовог и проласком испод Плаштанице.

Службу је предводио духовни пастир парохије Страшевинске и старотребјешко кличевске протојереј-ставрофор Велимир Јововић. Он се на крају молитве обратио вјерницима словом поуке, говорећи о насушној потеби да се сви крстимо, живимо и одлазимо с молитвом Богу. Изразио је своју радост због великог учешћа вјерника, пожељевши свима мир и радост у Господу.