Васкрс у Страшевини

У парохији Страшевинској и старотребјешко кличевској, Празник Васкрсења прослављен је по устаљеној дводеценијској пракси. Тачно у поноћ почела је Васкршња поноћна Литургија у цркви Св. Георгија Великомученика, на историјској Требјеси.

Васкрс у Страшевини

У јутарњим часовима у цркви Зачећа Св. Јована у Страшевини, служена је Изобразитељна служба.

На оба Богослужења више стотина вјерника је приступило Васкрслом Христу, како би се Причестили Њиме. На крају Богослужења надлежни парох и старешина храмова о. Велимир Јововић је прочитао посланицу Патријарха и Архијереја Српске Православне Цркве, придруживши се поуци и поруци.

Посебна радост је била окупљање у парохијском дому у Страшевини, а поводом Дјечијег Васкршњег концерта. Анђелским гласом малишани школе вјеронауке "Растко" из ове парохије славословили су Христа Васкрслог.