Одржана сједница ЕУО и Епархијског савјета Епархије будимљанско-никшићке

У административном сједиштуЕпархије, у Никшићу, у суботу 20. фебруара 2016, одржана је редовна сједница Епархијског савјета и Епархијског управног одбора Епархије будимљанско-никшићке.

Одржана сједница ЕУО и Епархијског савјета Епархије будимљанско-никшићке

Сједници је претходило литургијско сабрање, којим је началствовао Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије.

Сједницом је предсједавао Преосвећени Владика Јоаникије, а у раду су учествовали чланови Савјета и Епархијског управног одбора.

Одржана сједница ЕУО и Епархијског савјета Епархије будимљанско-никшићке

Током рада је усвојен завршни рачун за 2015. и усвојен буџет за текућу годину. Било је ријечи о питањима која се тичу живота и рада у Епархији. Донијето је и неколико одлука од значаја за даљи рад и живот Епархије будимљанско-никшићке.

На крају засиједања, Епископ будимљанско-никшићки Јоаникије захвалиоје свим члановима Епархијског савјета и Епархијског управног одбора на досадашњем труду и показаној љубави, пожељевши да и у овој години сви заједно уложе још више напора у остваривању постављених задатака.