У никшићкој Саборној цркви прослављен празник Светог Николаја Мирликијског

Празник Светог оца нашег Николаја Мирликијског Чудотворца свечано је и молитвено прослављен у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу, у уторак 19. децембра 2017.

У никшићкој Саборној цркви прослављен празник Светог Николаја Мирликијског

Светом Литургијом началствовао је протојереј-ставрофор Радојица Божовић, свештеник у пензији, а саслуживали су му: протојереј Василије Брборић, јереј Остоја Кнежевић, старјешина никшићке Саборне цркве и ђакони: др Никола Маројевић и Константин Дојић.
Празничном сабрању присуствовао је вјерни народ Никшића, међу њима и бројни свечари, који прослављају Светог Николу као своју крсну славу.

У никшићкој Саборној цркви прослављен празник Светог Николаја Мирликијског

Након освећења Светих Дарова Христових, свештенослужитељ Остоја Кнежевић је подсјетио вјернике да Светој Тајни Причешћа могу приступити само они који су крштени у канонској Цркви и који посте Божићни пост, моле се и исповедају код својих свештеника.
Изнијета су два Света Путира пред причаснике, који су Светим Тајнама Тијела и Крви Христове приступили у знатном броју.

У никшићкој Саборној цркви прослављен празник Светог Николаја Мирликијског

Старјешина Саборне цркве у Никшићу је окупљенима честитао празник Светог Николаја Мирликијског, великог јерарха Цркве Божје, свједока, исповједника и чувара јединства православне Цркве.

Он је обавјестио присутне да ће у недјељу 24. децембра у 19 часова, у Црквено-народном дому у Никшићу, бити одражана промоција књиге „Преко прага“ Његовог Преосвештенства Епископа захумско-херцеговачког Г. Григорија. У промоцији ће учествовати: Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије, проф. др Радисав Маројевић, мр Гордана Крцуновић и аутор књиге Владика Григорије.

У никшићкој Саборној цркви прослављен празник Светог Николаја Мирликијског

Истог дана, у недјељу 24. децембра, на празник Материца, Свету Архијерејску Литургију у никшићкој Саборној цркви, у 9 часова, служиће Преосвећени Епископ Јоаникије.

Уз појање празничног тропара Светом Николају, свештеници храма Светог Василија Острошког, приступили су благосиљању и ломљењу славских колача данашњим свечарима, као и преливању вином жита, које су принијели Христу Богу на дар, а у част Богоносног Оца Николаја. Свештенослужитељи су честитали свечарима славу, пожеливши да је славе на многаја љета.