Празник Светог Алимпија Столпника прослављен у манастиру Калудра

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је на празник Преподобног Алимпија Столпника, у суботу 9. децембра 2017, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Калудра.

Празник Светог Алимпија Столпника прослављен у манастиру Калудра

Саслуживало је свештенство и монаштво Епархије: јереј Жељан Савић, парох берански, јеромонах Павле Пајић и јерођакон Пајсије Ђерковић, сабраћа манастира Ђурђеви Ступови.

У Литургији је молитвено учествовао вјерни народ овог краја, већином чланови братства Ралевић, који Преподобног Алимпија Столпника славе као своју крсну славу.

Празник Светог Алимпија Столпника прослављен у манастиру Калудра

Епископ Јоникије је окупљеним славарима честитао крсну славу и дан њиховог Небеског заштитника Светог Алимпија Столпника.

Након свете Литургије преломљени су славски колачи славарима.

Празник Светог Алимпија Столпника прослављен у манастиру Калудра

Манастир Калудра, посвећен Светом апостолу Луки, подигнут је у вријеме Немањића. Запустио је половином XVIII вијека. Манастирска црква је обновљена и фрескописана у току 2000. и 2001, а подигнут је и нови конак, трудом и средствима новог ктитора, блаженопочившег Вељка Ралевића.

Манастир је 2001. године освештао Његова Светост Патријарх српски Г. Павле са седам Архијереја наше Цркве.

Video kanal Eparhije  Radio Svetigora  Sveviđe

Srpska pravoslavna crkva