Празник Светог Алимпија Столпника прослављен у манастиру Калудра

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је на празник Преподобног Алимпија Столпника, у суботу 9. децембра 2017, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Калудра.

Празник Светог Алимпија Столпника прослављен у манастиру Калудра

Саслуживало је свештенство и монаштво Епархије: јереј Жељан Савић, парох берански, јеромонах Павле Пајић и јерођакон Пајсије Ђерковић, сабраћа манастира Ђурђеви Ступови.

У Литургији је молитвено учествовао вјерни народ овог краја, већином чланови братства Ралевић, који Преподобног Алимпија Столпника славе као своју крсну славу.

Празник Светог Алимпија Столпника прослављен у манастиру Калудра

Епископ Јоникије је окупљеним славарима честитао крсну славу и дан њиховог Небеског заштитника Светог Алимпија Столпника.

Након свете Литургије преломљени су славски колачи славарима.

Празник Светог Алимпија Столпника прослављен у манастиру Калудра

Манастир Калудра, посвећен Светом апостолу Луки, подигнут је у вријеме Немањића. Запустио је половином XVIII вијека. Манастирска црква је обновљена и фрескописана у току 2000. и 2001, а подигнут је и нови конак, трудом и средствима новог ктитора, блаженопочившег Вељка Ралевића.

Манастир је 2001. године освештао Његова Светост Патријарх српски Г. Павле са седам Архијереја наше Цркве.