Празник у Кузбаској митрополији

10. децембра 2015, на дан када Руска православна црква празнује икону Мајке Божије „Знамење“, катедрални храм Кузбаске митроплије свечано је прославио престони празник.

Празник у Кузбаској митрополији

Празничну Божанствену Свету Архијерејску Литургију служили су Његово високопреосвештенство Митрополит Кемеровски и прокопјевски Г. Аристарх, уз саслужење Њихових преосвештенстава Епископа будимљанско-никшићког Г. Јоаникија (СПЦ), Епископа горњеалтајског и чемаљског Г. Калистрата, Епископа маринског и јургинског Г. Инокентија и Епископа новокузњецког и таштагољског Г. Владимира.

Празник у Кузбаској митрополији

У току службе најприје се у име архијереја вјернима обратио Митрополит Аристарх, говорећи о јединственој Светој Чаши, из које се причешћују сви вјерни у Православној цркви. „Нарочита је радост стајати пред Престолом Творца, заједно са припадницима братске Српске православне цркве“, истакао је Високопреосвећени митролит Аристарх. На молитвени спомен овог великог празника, владика Аристарх је уручио свим архијерејима икону Мајке Божије „Знамење“.

Празник у Кузбаској митрополији

Његово преосвештенство Епсикоп будимљанско-никшићки Г. Јоаникије је у име присутних архијереја заблагодарио домаћину, поклонивши му икону Преподобног Симеона Мироточивог, једног од најпоштованијих светитеља у Српској православној цркви.

Празник у Кузбаској митрополији

Претходну вече је митрополит Аристарх уз саслужење Епископа Јоаникија и епископа Калистрата у катедралном храму служио свечано празнично бденије.