Концерт дјечјег хора "Музичко царство“ из Берана

Новогодишњим концертом, који је у сриједу 24.децембра 2014.године, одржан у Центру за културу у Беранама, дјечји хор "Музичко царство“ обиљежило прву годину рада.

Концерту су присуствовали Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије, предсједник општине Беране Драгослав Шћекић, те бројна публика, којима је у име беранске Црквене општине добродошлицу пожелио Влајко Ћулафић.
Честитајући слављеницима прву годишњицу рада он је истакао да су чланови овог дјечјег хора, у години која је на измаку, радили више од многих својих вршњака о чему ће свједочити пјесмом и показати шта су у току године научили.

"Чланови хора "Музичко царство“ су, нема сумње, у години на чијем смо крају, радили много више од својих вршњака, и о томе ће свједочити истинито и на оригиналан начин - пјесмом, и показати нам шта су научили и колико су успјели да, у току године, савладају од знања и умјећа које се трудила да им пренесе и научи их госпођа Андријана Вучетић-Обадовић, која их је окупила с племенитом намјером да их научи нечему што је најљепше у животу - да пјевају, јер онај који пјева своја осјећања и расположења, углавном - племенита и узвишена, преноси на оне који га слушају и тиме и њих оплемењује и чини узвишеним“.

Концерт дјечјег хора

"Отуда, пјесма и пјевање имају посебну улогу у историји људског рода, а знамените пјеваче ћемо наћи код свих народа свијета, од Старозавјетног цара Давида, преко пјевача из старогрчких и римских митова и легенди, који помјерају дрвеће и брда, утичу на Божје воље и небеске прилике и чине друга чудеса, све до наших дана, од оперских пјевача до рокера и репера“.

"Дакле, темељи на којима је "Музичко царство" започело свој рад, припадају оним најдубљим и најтврђим темељима које је ударио људски род, а на њима се не могу подизати крпљевине, на њима се мора радити предано и од срца, како, не сумњам, и раде дјечаци и дјевојчице у чију смо се част сабрали вечерас“, казао је Ћуалфић, пожеливши члановима хора, заједно са њиховим диригентом, афирмацију на дјечјој хорској сцени изван граница Црне Горе и успјех у раду и живот испуњен пјесмом.

Публика је током програма новогодишњег концерта била у прилици да чује бројне дјечје композиције, а као солисти на виолини, клавиру и хармоници представило се, такође, неколико чланова дјечјег хора "Музичко царство“.