Богослужење у Кршу шаранском

У цркви Светог Преображења Господњег у Кршу шаранском, у суботу, 10. августа 2019. године петорица свештенослужитеља служили су Свету литургију и благословили традиционални предпреображењки сабор братственика са простора Шаранаца и околине.

Богослужење у Кршу шаранском

Богослужењем је началствовао игуман манастира Стањевићи архимандрит Јефрем (Дабановић), а саслуживали су игуман Прокопије, старјешина манастира Светог Василија – Рибњак код Бара, протојереј-ставрофор Слободан Зековић, архијерејски намјесник барски, протојереј Мирчета Шљиванчанин, парох подгорички и јеромонах Јован (Шљиванчанин), сабрат манастира Стањевићи.

Појање је водио надлежни парох жабљачки протојереј Миливоје Јововић.

Игуман Јефрем је благословио славски колач и жито и изговорио бесједу сабраном народу. Молитвено сабрање је окончано благословеним чином предавањем дијела славског колача, који је овогодишњи кум славе Павле Поповић предао куму за идућу годину Драгану Гаги Вукићевићу. Обојица су родом из Крша.

На општој братственичкој трпези домаћински су угошћени сви сабрани, а пјесма и звуци гусала одјекивали су надалеко.