Епископ Јоаникије на Госпођиндан служио Литургију у манастиру Довоља

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки и администратор милешевски Г. Јоаникије служио је на празник Успенија Пресвете Богородице, у петак 28. августа 2015, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Довоља у Епархији милешевској.

Епископ Јоаникије на Госпођиндан служио Литургију у манастиру Довоља

Владици су саслуживали: протојереј-ставрофор Боривоје Пантић, архијерејски намјесник пљеваљски и отац Никодим, настојатељ манастира Светог архангела Михаила у Ђурђевића Тари.

Епископ Јоаникије на Госпођиндан служио Литургију у манастиру Довоља

Сабраном вјерном народу велики празник наше Свете Цркве – Успеније Пресвете Богородице, архипастирском бесједом честитао је Епископ будимљанско-никшићки и администратор милешевски Г. Јоаникије.

Епископ Јоаникије на Госпођиндан служио Литургију у манастиру Довоља

Вјерници, који су се током Госпојинског поста, припремали за Свето причешће приступили су Светим Тајнама тијела и крви Христове.

О значају празника бесједио је протојереј-ставрофор Драган Видаковић, архијерејски намјесник прибојски.

Епископ Јоаникије на Госпођиндан служио Литургију у манастиру Довоља

Освештан је и преломљен славски колач, а потом је организован традиционални културно-духовни програм у којем је наступило неколико пјесника и народних гуслара.

Епископ Јоаникије на Госпођиндан служио Литургију у манастиру Довоља

Храмовна слава древне светиње манастира Довоље прослављена је, потом, уз трпезу братске љубави.