Томина Недјеља прослављена у Храму Светог апостола Томе у Парешком долу

У другу Недјељу по Васкрсу која је посвећена Светом апостолу Томи, служена Света Литургија у Храму Светог апостола Томе који се гради у мјесту Парешки до у парохији бањанско-рудинској.

Томина Недјеља прослављена у Храму Светог апостола Томе у Парешком долу

Свету Литургију служио је надлежни свештеник Раденко Копривица уз молитвено учешће вјерног народа. Обнова односно изградња Храма започела је 2012. године од стране братстава Кокотовић, Мишковић и Братић, а темеље овог Храма осветио је Преосвећени Епископ будимљанско-никшићки г. Јоаникије децембра 2013.г. До сада је Храм озидан,изливена је кровна плоча и постављени врата и прозори.

Томина Недјеља прослављена у Храму Светог апостола Томе у Парешком долу

У припреми је ових дана постављање звоника и кровног лима на Храм као и увођење струје и малтерисање. Како се храм налази на самој граници Црне Горе и Републике Српске, у обнови Храма узели су учешћа и вјерници из околних Херцеговачких мјеста, који су се и овог пута молитвено сабрали у овој светињи.