На Велики четвртак у Ђурђевим Ступовима служено Велико бденије

У катедралном манастиру Епархије будимљанско-никшићке – Ђурђевим Ступовима, на Велики четвртак, 13. априла 2017, служено је Велико бденије са читањем дванаест страдалних Јеванђеља.

На Велики четвртак у Ђурђевим Ступовима служено Велико бденије

Светим богослужењем је началствовао Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије са бројним свештенством беранско-андријевичког намјесништва и братијом Манастира.

На Велики четвртак у Ђурђевим Ступовима служено Велико бденије

У току Великог бденија у входу је изнијет Часни Крст Господњи.

На Велики четвртак у Ђурђевим Ступовима служено Велико бденије

Након читања дванаест страсних Јеванђеља прочитан је синаксар који садржи све оно што су Свети Оци, везано за Велики Четвртак, преузели од Светих апостола, светих Јеванђеља и предали нам да празнујемо. То су четири догађаја: свето прање ногу ученицима, Тајна Вечера – тј. предавање страшних тајни нама, чудесна молитва, као и само издајство Јудино.

На Велики четвртак у Ђурђевим Ступовима служено Велико бденије

По завршеној служби бројни вјерници, који су учествовали у бденију,обавијештени су да на Велики петак са почетком у 8 часова у манастиру Ђурђеви Ступови почиње служење Царских часова. У наставку, са почетком у 16 часова, служиће се вечерња служба са изношењем Плаштанице, а у 19 часова ће се одслужити Бденије са читањем Статија у спомен Христовог погребења.