Митрополит Амфилохије у манастиру Ждребаонику одслужио Литургију пређеосвећених дарова

Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски господин Амфилохије служио је данас са свештенством Свету литургију пређеосвећених дарова у манастиру Ждребаонику код Даниловграда.

Светој служби присуствовао је и у њој молитвено учествовао Епископ будимљанско-никшићки господин Јоаникије.

У литургијској проповиједи Митрополит Амфилохије је рекао да је жртва Аврамова била предуказање Христове жртве на Голготи.

„И као што је Аврам принио сина свога на жртву, тако је и сам Отац небески, када је дошла пуноћа времена, принио на жртву Сина свога јединороднога да сваки који вјерује у Њега не погине него да има живот вјечни“, казао је Митрополит црногорско-приморски.

Након Литургије Митрополиту Амфилохију је делегација села Велика испод Чакора, у којем су албански балисти 1944. године над тамошњим становништвом извршили један од највећих злочина у Другом свјетском рату, поклонила ручни крст у дуборезу у знак благодарности за пресудни допринос да истина о том догађају угледа свјетлост дана.

У име Величана Митрополита је поздравио новинар и публициста Гојко Кнежевић, који је рекао да су Величани имали срећу да им Бог пошаље Владику Амфилохија да их врати вјери.

„Може се рећи да сте дошли на вријеме, кад смо већ били повелико залутали, и вратили нас вјери и у вјеру, иницирали градњу цркве Светих Кирика и Јулите, много нам помогли и напослетку нам послали Владику Јоаникија“, рекао је Кнежевић.

Митрополит Амфилохије је казао да не зна ко коме треба да захвали – Величани њему или он Величанима.

„Треба сви да захвалимо Господу што је Велика убијељена мученичком крвљу дјеце, дјевојака, младића, жена, стараца прије седамдесет година и што је то мученичко сјеме у ово наше вријеме уродило плодом“, рекао је Митрополит Амфилохије.