Епископ Јоаникије служио у манастиру Ђурђеви Ступови бденије са читањем 12 Јеванђеља о страдањима Христовим

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је на Велики четвртак са свештенством и свештеномонаштвом Епархије бденије са читањем 12 Јеванђеља о страдањима Христовим.

Велики број вјерника учествовао је молитвено у бденију. Њима се ријечима бесједе обратио Преосвећени Епископ Јоаникије, указујући на благодат ове свете службе, која најављује велике и спасоносне догађаје које за нас поднио Господ и Спас наш Исус Христос.

"На здравље и на спасење ова света служба, која просветљује наше душе, велика је благодат ове свете службе. Она нас припрема за велике догађаје страдања Христовог, већ улазимо у Велики петак са овом светом службом.Све ове свете службе током ових дана су благословене, душекорисне, свијетле и укрепљују наше душе, нашу вјеруи љубав јачају, припремају нас за највећи празник“, казао је Његово Преосвештенство.

Он је са радошћу најавио да ће Благодатни огањ из светог града Јерусалима у Епархију будимљанско-никшићку и манастир Ђурђеве Ступове стићи на Велику суботу око поноћи.

"Ми ћемо ако Бог и ове године имати ту радост, доћи ће нам Благодатни огањ из светог града Јерусалима из храма Васкрсења Христовог. Браћа Руси нам у томе помажу, прошле године су Благодатни огањ донијели у Београд, а ове године ће донијети у Подгорицу. У суботу навече око поноћи, надамо се, да ћемо имати ту радост да и ми овдје дочекамо Благодатни огањ из светог града Јерусалима, који силази на гроб Господњи на Велику суботу. Неколико година, Руси су уобичајили да иду у Јерусалим, тим поводом, да узму Благодатни огањ и носе за Русију и, такође, нама помажу. Прошле године је Благодатни огањ стигао преко Београда до Подгорице, а ове године преко Подгорице. Надамо се да ће стићи до Београда па и до нас, ако Бог да“, рекао је Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије.