Посјета Тверу

У сриједу 22. априла 2015, Његово Преосвештенство Епископ Будимљанско-никшићки Јоаникије са хором посјетио је Тверску митрополију.

Посјета Тверу

Епископа Јоаникија са пратњом примио је у својој резиденцији митрополит Тверски и Кашински Виктор. У срдачном разговору митрополит Виктор је упознао госте са историјом и тренутним положајем Тверске митрополије. Такође митрополит Виктор је са великим емоцијама помињао своју посјету Српској православној цркви из 1985, када је био представник Руске православне цркве на свечаностима у Београду поводом наставка изградње храма светог Саве на Врачару.

Посјета Тверу

Овом приликом архијереји су размијенили пригодне дарове.

Посјета Тверу

По завршетку састанка митрополит Виктор и делегација Епархије будимљанско-никшићке обишли су храмове и манастире који се налазе у граду Твери.