Света тајна Јелеосвећења

На Велику сриједу, 16. априла Света тајна Jелеосвећења служена је у манастиру Ђурђеви Ступови у Беранама.

Света тајна Јелеосвећења

Молебан Господу и призив Светог Духа да освешта уље да би било на исцјељење душа и тијела народа сабраног у манастиру Светог Георгија служили су бројни свештенослужитељи Епархије будимљанско-никшићке.

Света тајна Јелеосвећења

Изговореним молитвама призивано је саосјећање од Бога да вјерницима окупљеним у обреду Свете тајне Јелеосвећења олакша болест и ојача тијело, а у исто вријеме и да опрости њихове гријехове, препороди биће и обнови живот у Христу Господу.

Света тајна Јелеосвећења

Свету тајну Јелеосвећења, тј. помазивање освештаним уљем за исцјељење од болести и за опроштај од гријехова, примили су бројни вјерници, а помазање је вршило више свештеника.